Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Саркози прави промени в правителството след изборната загуба
Френският президент Никола Саркози започна подготовката за промени в правителството ден след като дясната партия Съюз за народно движение претърпя силно поражение на регионалните избори, предаде "Франс прес".
Тази сутрин Саркози и френският премиер Франсоа Фийон са се срещнали, за да обсъдят как ще се отрази вотът от местните избори на президентските избори през 2012 година.
Според генералния секретар на френското президентство, Клод Геан, Фийон ще запази поста си начело на френското правителство, а очакваните промени бяха окачествени като „скромни”. Предвижда се министърът на труда Ксавие Дарко, който получи много ниска подкрепа на вчерашните избори и чийто рейтинг пострада заради пенсионната реформа, да бъде един от отстранените министри.
Според френската преса основната цел на министерските замени ще бъде в правителството да влязат представители на десницата, които не са от Съюза за народно движение, и да бъде блокиран достъпът за политици от левицата, както поиска парламентът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.