Авторът на изтеклите секретни документи може да работи във военна база на САЩ
Лицето, което е изнесло секретните документи, изтекли миналата седмица в социалните мрежи, може да е работило в американска военна база, съобщи The Washington Post, като цитира член на една от групите в платформата Discord, където се появиха някои от материалите.
"Миналата година човек, когото наричат OG, публикува съобщение с много съкращения и жаргони. Думите бяха непознати и малко хора прочетоха дългия текст, обясни един от участниците. Но OG твърди, че знае тайни, които властите крият от обикновените хора “, пише вестникът. "Стотици други съобщения се появяваха редовно в продължение на месеци. Това бяха почти дословни преписи на секретни разузнавателни документи, които OG отбеляза, че е донесъл у дома от работата си "във военна база", каза източникът, отказвайки да посочи името.
„OG каза, че е прекарвал част от работния си ден в затворен обект, където използването на мобилни телефони е забранено“, продължи източникът. Според членовете на групата, с които The Washington Post е успял да комуникира, те знаят истинското име на OG, както и щата, в който живее и работи, но отказаха да споделят тази информация. Според тях този човек е бил наясно какво прави. "Той е умен, знаел е какво прави, когато е публикувал тези документи. Това в никакъв случай не е случайно изтичане", твърдят те.
По-рано тази седмица министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин каза на брифинг, че разследването ще продължи, докато не бъде идентифициран източникът на изтичането. „Ще продължим да проучваме и ще обръщаме всеки камък, докато открием източника и определим обема на изтичането“, каза той. От ръководството на платформата Discord на свой ред публикуваха изявление, в което обявиха, че сътрудничат на разследващите, но отказаха допълнителни коментари.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Румъния може да поиска консултации по чл. 4 в НАТО заради инцидентите с дронове
Свят |Франция се бори с най-тежките пожари: над четвърт милион души напуснаха домовете си
Свят |БСП ще подкрепи кандидатурата на Илияна Йотова за президент
Политика |Сестрата на Ким Чен Ун обяви непрестанно обновяване на ядрения арсенал на Северна Корея
Свят |Франция повдига въпроси относно участието на Великобритания във фонда на ЕС за технологични стартиращи компании
ЕС |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |Под 9% от българските компании използват AI
КомпанииLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.