Пратеникът на Тръмп Уиткоф се срещна с Путин в Кремъл

Пратеникът на Тръмп Уиткоф се срещна с Путин в Кремъл

Пратеникът на американския президент Доналд Тръмп Стив Уиткоф се срещна с президента Владимир Путин в Москва днес. Поредният кръг от дипломатическите совалки бяха определени от Тръмп като ключов момент в дипломацията за прекратяване на войната в Украйна. 

Видео, публикувано от Кремъл, показва как Уиткоф и Путин се ръкуват и разменят любезности, преди да седнат от двете страни на бяла овална маса. 

Путин беше придружен от външнополитическия си съветник Юрий Ушаков и инвестиционния представител Кирил Дмитриев. Преди това руският информационен бюлетин “Известия” публикува снимки, показващи как Уиткоф се разхожда в центъра на Москва с Дмитриев, който играе важна роля в контактите с администрацията на Тръмп. 

Последното посещение на Уиткоф в руската столица идва ден след като Тръмп разкритикува руска ракетна и дрон атака срещу Киев, която уби най-малко 12 души и рани над 80, като публикува в социалните медии призива: "Владимир, СПРИ!", пише “Ройтерс”. 

Но Тръмп също каза, че има значителен напредък в мирните преговори. 

„Следващите няколко дни ще бъдат много важни. Срещите се провеждат в момента“, каза Тръмп пред репортери в четвъртък. „Мисля, че ще сключим сделка... Мисля, че сме много близо.“ 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ