Сърбия планира през 2027 г. да започне използването на летящи автомобили
Целта на Сърбия е до 2027 година в страната да започне използването на летящи автомобили. Това заяви снощи сръбският президент Александър Вучич, който е в швейцарския курорт Давос по повод годишната среща на Световния икономически форум, съобщи сръбската агенция Бета, цитирана от БТА.
Вучич, съобщи, че е обсъдил темата с представители на американската компания "Арчър авиейшън" (Archer Aviation). По думите му, това е една от най-известните компании, занимаващи се с летящи автомобили и безпилотни самолети.
Започнахме да договаряме покупката на най-малко три летателни апарата, каза Вучич. Той добави, че се водят преговори и с „нашите китайски приятели“, които по думите му имат значителен напредък в тази област и в няколко града имат летящи автомобили.
Ще побързаме да опитаме да приключим до 2026 година всичко, което се отнася до подготовката и регулацията, за да можем през 2027 година да се возим на летящи автомобили, каза Вучич.
Той посочи, че на международното специализирано изложение Експо 2027, чийто домакин е Белград, Сърбия иска да покаже, че е "страната, която най-бързо се модернизира и която най-бързо расте в Европа".
С компанията "Арчър" вече подписахме меморандум и направихме споразумение за Експо 2027, каза Вучич.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |Уолстрийт смята, че токенизацията ще промени световните пазари. Сега е ред на златото
Финанси |Демократи от американския Конгрес искат Андрю Маунтбатън Уиндзор да отговаря на въпросите за Епстийн в САЩ
Свят |Шефът на Razеr: Подгответе се изкуственият интелект да промени всичко в гейминг индустрията
Технологии |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |10 признака, че сте в капана на токсична връзка - Част 1
Маркетинг |Символиката в роклята на Меган Маркъл
Общество | Advertorial |На днешната дата, 2 ноември. Рождениците днес
На днешната дата |14 остроумни цитатa от бащата на рекламата Дейвид Огилви
Лица |Албания изгони ЧЕЗ
Енергетика | Advertorial |Пентагонът е дал зелена светлина за предоставяне на „Томахоук“ на Украйна. Решението е в ръцете на Тръмп
Свят |„Политико“: България проучва възможности за изключение от американските санкции срещу „Лукойл“
България |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.