В Пакистан вече си имат свой “Facebook”

ЕС

Kомпютърни специалисти в Пакистан показаха своята изобретателност като създадоха собствена версия на социалната мрежа „Facebook”, след като сайтът бе официално забранен от властите в страната, съобщи "Дейли Мейл.

„MillatFacebook” или "Национален Facebook" стартира миналата седмица в Пакистан и вече има около 8000 потребители. Според специалистите сайтът има много по-добра защита на личните данни, отколкото оригиналната версия.

Омар Захир Меер, един от шестимата създатели на сайта, заяви, че тяхната цел е била да се направи алтернатива на „Facebook”, която осъжда хората, изобразяващи пророка Мохамед. "Ние сме технологично независими и не може да правите пари на наш гръб, без да уважавате нашите възгледи", каза още Меер.

"Националният Facebook" си е нашата първа социална мрежа, сайт за мюсюлмани от мюсюлмани, където готините хора, изповядващи други религии, също са добре дошли", съобщиха администраторите на сайта, обръщайки се към всички желаещи да се регистрират.

„МениджърНюз” припомня, че съдът в Пакистан забрани достъпа до „Фейсбук” заради група, която призовава хората да рисуват карикатури на пророка Мохамед. Веднага след това Пакистан блокира и „YouTube” , за да ограничи достъпа на гражданите си до богохулните видеоклиповете на сайта. Забраната за него обаче отпадна.

Междувременно Бангладеш също блокира социалната мрежа „Facebook” заради публикуването на карикатури на пророка Мохамед и "противни" изображения на водачите на мюсюлманското мнозинство в страната.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура