Келнер, новините, моля!

Келнер, новините, моля!

Не се учудвайте ако чуете такава поръчка в някое заведение! Причината е нов любопитен проект на световната информационна агенция Associated Press, която започва да печата новини върху фишовете със сметки в ресторантите.

Новостите ще се печатат на отделни бонове, които келнерът ще предоставя на клиентите заедно със сметката. Идеята на проекта е посетителите на заведенията да бъдат информирани за последните събития, случили се по време на обяда или вечерята им. За тази цел новинарски емисии от агенцията ще постъпват на специални сървъри в ресторанти и кафенета на всеки две минути. Предполага се, че ще се продава и място за реклама върху новинарските фишове.

Ако проектът се окаже успешен, той ще създаде изцяло нов канал за разпространение на информация и реклама, се казва в прессъобщението на AP. Едно от безспорните му предимства, ясни още отсега е, че така посетителите на заведенията няма да си отвличат непрекъснато вниманието от вкусното блюдо или приятната беседа с компанията си като надничат постоянно в смартфоните си, коментират още от AP.

Проектът ще стартира експериментално в едно от най-старите заведения във Вашингтон - ресторантът Old Ebbitt Grill. Той отваря още през 1856 г. и до ден днешен си остава предпочитано място за срещи на политици, журналисти и знаменитости.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"