Колко струва ебола?

Колко струва ебола?

Координаторът на ООН Дейвид Набаро, натоварен с мисията да спре разпространението на вируса ебола, заяви, че борбата с болестта ще струва на света около 600 милиона долара. За това съобщава агенция „Ройтерс“.

Само миналата седмица в изчисленията на Световната здравна организация (СЗО) тази сума не превишаваше 490 млн. долара.

На свой ред министерството на здравеопазването и социалните служби в САЩ ще похарчи 42,3 млн. долара за създаването на експериментална ваксина за вируса. Канада пък вече е готова да предаде на СЗО първите образци на антидота, който разработи, но все още не може да се оправи с логистиката. По думите на прессекретаря на канадското здравно министерство Шон Ъптън лекарството трябва да се държи охладено, за да не изгуби свойствата си. Това на свой ред създава трудности около транспортирането му.

Избухването на епидемията от ебола започна през февруари в Гвинея. По-късно вирусът се разпространи и в съседните Сиера Леоне, Либерия и Нигерия. На 25 август стана ясно, че опасната болест е достигнала и до Демократична република Конго.

По последни данни на СЗО вирусът вече е отнел живота на над 1900 души, а като цяло са регистрирани над 3500 случая на заразяване. Само за една седмица в Африка загинаха почти 400 души.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Бюджетният дефицит на Нидерландия достига 3 милиарда евро през първата половина на 2025 г.
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване
Времето: Ще преобладава облачно време. На много места ще има валежи
Володимир Зеленски: Русия атакува тази нощ Украйна с около 500 дрона и 40 ракети