Стотици гърци излязоха отново на протест

Политика за бисквитки

Стотици гърци излязоха на протест в Атина срещу новите мерки за икономии, произтичащи от постигнатото споразумение между гръцкото правителство и кредиторите от еврозоната и МВФ, предава "Франс прес".

"Противопоставяме се на правителството и на споразумението с ЕС и МВФ за тези варварски и антисоциални мерки", заяви представител на профсъюзите в страната. "Искаме различна икономическа политика с мерки за развитие и социални мерки, които да запазят работните места и да увеличат нашите социални и икономически права", се казва в комюнике профсъюзите.

Новите мерки на гръцкото правителство включват 6,4 млрд. евро допълнителни икономии през 2011 г. и 22 млрд. до 2015 г. За тях ще се разчита основно на държавните чиновници, пенсионерите и данъчния сектор.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.