Късмет или талант? Не пренебрегвайте отговора!

Късмет или талант? Не пренебрегвайте отговора!

Късмет или талант? Не пренебрегвайте отговора!

Едно от първите неща, които Стюарт Бътърфийлд, главен изпълнителен директор на Slack, казва на кандидатите по време на интервю за работа е, „Разкажи ми за себе си”.

За него е важно да знае каква част от успехa ви е въпрос на късмет и до каква степен оценявате този фактор.

Бътърфийлд отдава 98% от своя успех на огромния си късмет и предпочита кандидати с близък до този процент отговор. Той обяснява, че познава много хора, които – въпреки таланта, характера и другите си предимства – не успяват да сполучат в кариерата си.

„Трудно ми е да си мисля, че нещо не им е наред”, казва Бътърфийлд по време на конференцията Wisdom 2.0 в Сан Франциско.

Наемането на кадри, които осъзнават, че усиленият труд е недостатъчен без поне 2-3 големи пробива, не е само въпрос на сплотеност на работното място. Бътърфийлд казва, че смиреността, която търси у кандидатите, е признак за съпричастност. А за да успява, Slack се нуждае от служители, които са съпричастни с компанията.

Много е трудно да разработиш каквото и да било за когото и да било, когато ти липсва съпричастност, обяснява Бътърфийлд.

Оценявана на 2,8 милиарда долара, Slack се разрасна до 1,7 милиона потребители само за 20-те месеца от създаването си. В компанията в момента работят около 380 души.

Бътърфийлд оприличава ролята на съпричастността в творчеството и предлагането на продукти и услуги, която клиентите харесват, на приютяването на гости у дома. Съпричастният домакин предусеща нуждите на гостите си и изпипва детайлите – например поставя хавлиите на ръба на леглото, за да няма объркване кой коя хавлия трябва да използва.

Що се отнася до предусещането нуждите на клиентите, Бътърфийлд подчертава колко важно е разнообразието на персонала. Ако не разполагате със служители с различни произход, възпитание и опит, няма да можете да удовлетворите желанията на клиентите.

Източник: Business Insider     

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ