Топалов загуби шансовете да спечели в Сейнт Луис

Топалов загуби шансовете да спечели в Сейнт Луис

Веселин Топалов завърши реми с Уесли Со в партия от предпоследния осми кръг на супертурнира по шахмат "Синкфийлд Къп" в Сейнт Луис, САЩ. Българският гросмайстор е с актив от 4 точки и няма шансове да спечели турнира.

Едноличен лидер с 5,5 точки е Левон Аронян от Армения. С по 4,5 т. са трима шахматисти - Максим Вашие-Лаграв, Аниш Гири и Магнус Карлсен. В последния кръг днес съперник на Веско ще бъде лидера Аронян, предава БГНЕС.

Купа Синкфийлд е втори етап от сериите Grand Chess Tour. В първия супертурнир, който беше в норвежкия град Ставангер през юни, Веско бе първи с пет победи, три равенства и една загуба. Наградният фонд на надпреварата в Сейнт Луис е 300 000 долара, от които 75 000 са за победителя.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд