Трети ден транспортът в Брюксел не работи

Политика за бисквитки

Столицата на Белгия вече трети ден е без метро, трамваи и автобуси, предава БНР. Причината е протест на работещите в градския транспорт. Те прекратиха работата си в събота, след като техен колега почина в резултат на побой. Все още не е ясно кога стачката ще бъде прекратена. 

Собственият транспорт и такситата са единствен начин за придвижване в града. В последните дни повикванията към таксита са се увеличили петорно. Липсата на градски транспорт е изключително голям проблем за властите, въпреки почивният ден и ваканцията на ученицитев страната. Очаква се чрез преговори с протестиращите този следобед проблемът да се реши.

До трагедията с починалия инспектор по транспорта се стигна след като автобус удари лек автомобил. На мястото на сблъсъка са пристигнали приятели на шофьора на колата и са влезли в конфликт с транспортния инспектор. Един от тях е нанесъл тежък удар в лицето на служителя, в следствие на което той е починал на място.

Днес пред общината в Брюксел е организирано мълчаливо бдение от колегите му. Транспортните синдикати отказват да поемат ангажимент, на този етап за край на протеста.

Служителите в транспортната сфера в Брюксел често стават жертви на агресия, заради което настояват за спешни мерки за увеличаване на сигурността им. Те искат повишено полицейско присъствие в превозните средства и по спирките в града.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Еврокомисията започва мащабна кампания за наемане на експерти за Службата по изкуствен интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Милиони безработни и криза за таланти - защо работодателите не намират хора, а много млади висшисти трудно започват кариерата си?
Тестът с вестник на Уорън Бъфет, който може да спаси мениджърите от фатална грешка
75% от служителите определят Алианц България като страхотно място за работа
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението