Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Унгарският токсичен разлив застрашава Дунава
Токсичният разлив, който предизвика извънредно положение в Унгария застрашава река Дунав, предава сайтът Allvoices.com. Токсичните отпадъци, които заляха три провинции в страната след пропукване на хвостохранилище в завод за алуминий, вече са попаднали в няколко местни потока, чрез които могат да се влеят в Дунава, алармират еколози. Ако това стане в опасност са както България, така и столицата на Сърбия – Белград, Румъния и Украйна.
Химикалите могат да стигнат до българския участък на Дунава най-рано до 7 дни, което ще намали опасността от замърсяване, успокояват от министерство на околната среда и водите. В разлива има силно токсично разяждащо вещество с висока концентрация на тежки метали. До 7 дни обаче концентратът на отровни химикали ще е редуциран, уточняват от министерството.
Междувременно стана ясно, че броят на жертвите вече са четирима души. Утайката продължава да изтича от резервоара и застрашава още 5 области в страната. Унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер заяви, че фирмата отговорна за разлива, ще бъде разследвана, за да бъдат установени причините за инцидента. Полицията вече е започнала разследване за предполагаема престъпна небрежност във връзка с поне един от смъртните случаи, причинени от екокатастрофата, пише в. Guardian.
Собственикът на
завода, унгарската фирма MAL Magyar Aluminium
заяви, че се ремонтира
повреденият участък от стената на
резервоара. Приблизително 96-98% от
отпадъците са останали в него, заяви
фирмата.
Според еколози отстраняване
на последиците от аварията
може
да отнеме години.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.