Социалните мрежи не са заплаха за компанията

Социалните мрежи не са заплаха за компанията

Все повече мениджъри забраняват на служителите си достъп до социални мрежи по време на работа. Едва 10 от 1000 работодатели дават пълна свобода на хората си да влизат в социални мрежи като facebook и YouTube. Това показва изследване, проведено от консултантска компания Robert Half Technology и цитирано от сп. Economist. Ембаргото върху интернет обаче може да предизвика обратен ефект и да направи служителите ви неефективни, предупреждават експертите.

Има поне четири причини да не забранявате на хората си да влизат в социални мрежи. Ето ги:

Хората ще намерят друг начин да си губят времето

Забраната вече е леко безсмислена, тъй като повечето хора имат достъп до интернет през телефоните си. Ако не могат да го правят през компютъра, ще го правят през телефона. До 2013 г. 43% от потребителите на мобилни услуги в света вече ще имат интернет на телефона си, показва нов доклад на eMarketer.

Социалните мрежи правят хората по-продуктивни

Три четвърти от 895 експерти, интервюирани от маркетингова агенция Pew, заявяват, че използването на интернет засилва човешката интелигентост. Също така подобрява четенето, писането и акумулирането на знания, според Яна Андерсън, съавтор на проучването.

Ще пропуснете добри идеи

Добрите идеи могат да дойдат от всяко ниво на компанията. Използването на социални мрежи като блогове и форуми насърчава обмена на знания и опит и позволява на работниците на всички нива да допринесат с идеи.

Изтичането на поверителна информация не е заплаха

Служителите са много по-надеждни, отколкото компаниите мислят. Повечето хора имат достатъчно зздрав разум, за да застрашат работното си място, като публикуват поверителна информация за фирмата в интернет. Ако все пак имате този проблем, значи наемате грешните хора или ги обучавате грешно.

Изводът - повечето фирми ще спечелят повече, отколкото ще загубят, ако не забраняват на служителите си достъпът до интернет социални мрежи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ