Хиляди руснаци протестираха срещу парламентарните избори

Протестите в Русия срещу парламентарните избори от 4 декември продължиха и днес. Хиляди души, привърженици на Комунистическата партия, излязоха по улиците на Москва и Санкт Петербург, за да поискат повторно преброяване на бюлетините, предаде ИТАР-ТАСС.
Генадий Зюганов, лидер на протеста, поиска оставката на правителството и заяви, че толкова мръсни и нечестни избори не е имало през последните 20 години. Той допълни, че по време на тях са извършени „сериозни нарушения и фалшификации“ – според данни, постъпили от далекоизточните райони, управляващата партия на Путин „Единна Русия“ не е събрала и една трета от гласовете“.
Вчера по време на митинга, организиран от партията „Яблоко” в Москва, взеха участие няколко хиляди души. На 24 декември пък се провежда нов масов протест в руската столица.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КТ "Подкрепа" срещу промени в Кодекса на труда за колективното трудово договаряне
България |Най-големият град в Индия се сдоби с „улица на милиардерите“
Свят |Лондонската полиция отстрани служители след тайни записи на BBC
Свят |SEE ITS Summit 2025 очерта пътя към дигиталната икономика на бъдещето
ПР и събития | Advertorial |Бразилия ще освобождава средната класа от данък върху доходите
Компании |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Украйна призова ЕС да отвори първата преговорна глава за членство
ЕС |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |

Коментари
Няма въведени кометари.