Анализатори: Волатилността на долара е заради непредсказуемостта на централните банки

Анализатори: Волатилността на долара е заради непредсказуемостта на централните банки

За валутните търговци става все по-трудно да прогнозират траекторията на долара заради непредсказуемата политика на водещите световни централни банки. Това пише в. The Wall Street Journal, като се позовава на мнението на различни анализатори.

Сега доларовият индекс е близо до годишните максимуми на фона на последните "ястребови" коментари на представители на Федералния резерв(Фед).

От Фeд  прогнозираха още едно повишение на основния лихвен процент преди края на годината и по-нататъшно запазване на високото му равнище за дълъг период от време. Междувременно пазарните участници като цяло вече не очакват нови повишения на разходите по заемите и очакват лихвеният процент да бъде около 4,8% в края на следващата година, въпреки че самият ФРС прогнозира равнище от 5,1%.

Това разминаване между очакванията на пазара и регулатора отразява нееднозначността на макроикономическата статистика не само в САЩ, но и в еврозоната, Япония и други големи икономики по света. Съществува и възможността Европейската централна банка (ЕЦБ) да започне да намалява лихвите по-рано от Фед, отбелязва The Wall Street Journal.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как се променят правилата за платеното паркиране в София?
Борисов: Нито Борисов, нито Пеевски може да си позволи да купува рафинерията
Как ще се променят доходите ви след осигурителните промени през 2026 г.?
Шокиращи цени на месото отказват от щандовете и от гиросите купувачите в Гърция
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Парлментът отхвърли ветото на президента върху промените, свързани с особения управител в "Лукойл"
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025