Goldman Sachs: Хедж фондовете залагат срещу енергетиката и трупат материали

Goldman Sachs: Хедж фондовете залагат срещу енергетиката и трупат материали

Миналата седмица глобалните хедж фондове са продали акции на американските електро- и водоснабдителни компании с най-бързите темпове от два месеца, докато се запасяват с акции, свързани с химикали, метали и минно дело, както и акции на компании за хартия и горските продукти, съобщи Goldman Sachs, цитирана от Ройтерс.

Акциите от сектора на комуналните услуги в САЩ вече са сред най-продаваните в САЩ през ноември, показва бележка от Goldman Sachs prime brokerage, изпратена до инвеститорите в петък и видяна от Ройтерс днес.

Индексът Dow Jones Utility, който проследява колекция от акции от сектора на комунални услуги в САЩ, се повиши с малко над 3% миналата седмица и се е повишил с над 20% досега през 2024 г.

Повечето акции на компании за комунални услуги, включително такива за електричество и вода, са били разпродадени, с изключение на тези свързани с газовите услуги, се казва в бележката, която проследява седмичните продажби на хедж фондове.

В американския фондов сектор на материалите пък са регистрирани най-много нетни покупки в търговското бюро на Goldman Sachs миналата седмица.

Купуването обхвана целия фондов сектор, начело с химикалите, след това метали и минно дело, както и хартия и горските продукти, се казва в банковата бележка.

Индексът S&P, проследяващ акциите в сектора на материали в САЩ, се е повошил с 1% през седмицата, приключила в петък, и напреднал с над 9% досега през 2024 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
Китай е създал най-големия кристал за лазерно оръжие в космоса
Времето: Червени и оранжеви кодове за високи температури в цялата страна
Китайският премиер предложи международна организация за сътрудничество в изкуствения интелект
Учени: Мит е препоръката да се правят по 10 000 крачки на ден, достатъчни са 7000
На фокус следващата седмица: Време за сделки