Средно големите банки в САЩ ще бъдат задължени да поддържат определено ниво на дългосрочен дълг

Икономика

Американските банки с активи от поне 100 млрд. долара ще бъдат задължени да емитират дългосрочни дългови инструменти с цел подобряване на финансовата стабилност, планират Министерството на финансите на САЩ, Службата за контрол на валутата (OCC), Федералният резерв и Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC).

Регулаторните органи предлагат да се изисква от големите кредитни институции да поддържат дял на дългосрочните дългови инструменти в размер на 3,5% от средната стойност на общите активи или 6% от рисковопретеглените активи (което от двете е по-високо), се посочва в документ, публикуван от FDIC.

Същевременно, за да се намали рискът от верижна реакция, се планира да се насърчат банките да не инвестират в дългови инструменти на други кредитни институции. Освен това за банките с прекомерни нива на риск разходите за набиране на дългов капитал ще бъдат по-високи, което ще ги дисциплинира, твърдят регулаторите.

Ако новите изисквания бъдат въведени, банковият сектор ще разполага с три години, за да ги изпълни.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Проблемът не са отстъпките, а погрешната класификация на клиентите, които ги ползват
В подкрепа на пазара: Президентът на Южна Корея продаде единствения си апартамент
Цитат на деня
Фон дер Лайен пристигна в Киев за разговори със Зеленски за дронове и пътя на Украйна към ЕС
The Wall Street Journal: Супербогаташите в САЩ все по-често купуват цели квартали вместо отделни домове
Германското правителство ще намали значително разходите за своя климатичен фонд