Standard Chartered е първата чуждестранна банка, която търгува с фючърси на облигации в Китай

Standard Chartered е първата чуждестранна банка, която търгува с фючърси на облигации в Китай

Standard Chartered е първата чуждестранна банка, която търгува с фючърси на облигации в Китай

Подразделението на Standard Chartered Plc в Китай съобщи, че е станало първата чуждестранна банка, която търгува с фючърси на съкровищни облигации в страната, която дерегулира капиталовите пазари. Този ход идва, когато Китай засилва усилията си да привлече глобални инвеститори на фона на месеци на изтичане на чуждестранни пари от своя пазар на облигации на стойност 20 трилиона долара, предава Ройтерс

В изявление от сряда Standard Chartered Bank (China) заяви, че е завършила първата си транзакция с фючърси на държавни облигации в Китай с разрешението на регулаторите.

Фючърсите на съкровищни облигации са ключов инструмент за управление на лихвените рискове и отварянето на пазара от страна на Китай ще позволи на чуждестранните инвеститори да участват по-добре в неговия борсов пазар на облигации и ще насърчи интернационализацията на юана, посочват от банката.

"Ние вярваме, че дълбочината и широчината на участието на глобалните инвеститори в китайския капиталов пазар ще продължат да се увеличават, тъй като стават достъпни по-всеобхватни инструменти за управление на риска", каза главният изпълнителен директор на компанията за Азия Бенджамин Хунг.

Чуждестранните притежания на облигации, деноминирани в юани, търгувани на междубанковия пазар в Китай, възлизат на 3,33 трилиона юана в края на ноември, по-малко от 3% от общия размер на пазара.

Търговията с фючърси на облигации на Standard Chartered идва почти три години след като Китай в началото на 2020 г. освободи банки и застрахователи да участват на пазара за първи път, избирайки своите пет най-големи банки за първоначалната пилотна схема.

През февруари 2022 г. Standard Chartered заяви, че ще инвестира 300 милиона долара в свързани с Китай бизнеси през следващите три години и ще удвои съответната печалба до края на 2024 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ