Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Светът на парите: Милениалите не са готови да бъдат най-богатото поколение в историята
Милениалите ще бъдат най-богатото поколение в историята, но готови ли са да се справят с големия приток на пари?
Огромен трансфер на богатство от 90 трилиона долара през следващите 20 години вероятно ще превърне милениалите в „най-богатото поколение в историята“, според оценки на глобалната консултантска компания за недвижими имоти Knight Frank.
Установено е, че така нареченото тихо поколение – тези, които са родени между 1928 и 1945 г., както и бейби бумърите – родени от 1946 и 1964 г. – ще „предадат юздите“ на милениалите – родените между 1981 и 1996 г., които ще наследят техните активи.
Милениалите са представяни в медиите като мързеливи и лекомислени прахосници, които искат повече да развържат кесията си за препечени филийки с авокадо, вместо да спестяват за къща. Колко добре са подготвени да управляват сеизмичния поток от приходи?
„Милениалите са много зле подготвени... те не са толкова добре подготвени, колкото поколението, създаващо богатство“, каза пред Си Ен Би Си Салваторе Бушеми, съосновател и управляващ партньор на многофамилния офис Brahmin Partners.
Когато милениалите наследят това богатство, те ще бъдат на 40 години и може да нямат способността да започнат собствен бизнес или да инвестират, уточни той.
„Те нямат набор от умения , за да могат да направят това, защото никога не им се е налагало – никога не са били принуждавани“, каза той. „И проблемът е – ще бъдат ли мотивирани по-късно в живота си да се стремят да придобият този набор от умения?“ попита Бушеми, като добави, че човешката природа предполага, че хората са по-малко склонни да придобиват нови умения с възрастта.
Поколението на милениалите вероятно ще се фокусира върху краткосрочни цели, докато тези, които ги предхождат, са по-фокусирани върху спестяване за важни етапи от живота като изграждане на семейство и пенсиониране, предполагат експерти.
Въпреки че милениалите преживяха глобалната финансова криза през 2008 г., те са „по-отдалечени“ от премеждията на Втората световна война и последиците от нея, които помогнаха за оформянето на нагласата на техните родители за парите, се отбелязва в доклад на RBC Wealth Management.
Освен това, според проучване на компанията за финансови услуги LendingClub, милениалите са най-вероятното поколение, което да живее от заплата до заплата, тъй като това „поколение сандвич“ трябва да подкрепя както застаряващите родители, така и собствените си деца.
Освен това има разлика между хората, които печелят богатство, и тези, които го наследяват, поставяйки последните в неравностойно положение, когато става въпрос за управление на богатството или справяне със загубата му.
„Хората, които са спечелили своето богатство, имат силен вътрешен контрол“, каза клиничният психотерапевт Пол Хокемайер, като добави, че хората, които са изградили своето богатство, са уверени в своите способности и капацитет да го спечелят отново, ако го загубят.
Психотерапевтът обаче отбеляза, че милениалите са склонни да бъдат по-мъдри относно силата, присъща на богатството, и подхождат към парите повече като настойници, които „ги използват, за да подобрят света, в който се чувстват привилегировани да бъдат“.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.