Сламени чудовища „нападнаха“ Япония (фотогалерия)

Цитат на деня

Какво изпращане на летния сезон! Всяка година, в последния ден на август, японската провинция Нийгата чества края на жътвата на ориза по един доста необичаен и изобретателен начин – със сламени скулптури.

Така нареченият Wara Art Festival събира хора на изкуството от околността, които превръщат оризовата слама (wara) в забележителни произведения, достъпни за широката публика.

Освен въображение, за всяка скулптура са нужни около 100 бушела слама, цял екип работници и дървени рамки, от които се прави скелетът.

Всички скулптори са невероятно талантливи, но един се откроява – Ейми Года. От 2013 година насам нейните масивни сламени динозаври удивляват Интернет и привличат хиляди посетители.

Года прилага разнообразие от техники, благодарение на които сламените й скулптури са достатъчно стабилни, за да могат гостите не само да ги гледат, но и да взаимодействат с тях – да позират за снимки, покатерени върху или застанали под тях, без да се страхуват, че могат да се наранят.

От време на време, скулпторите създават и произведения, които могат да плават по вода, като гигантската патка от тазгодишното издание на фестивала. Достигащи височина до 5 метра, всички скулптури са истинска наслада за окото. Ако имате алергии или просто нямате възможност да посетите събитието, сайтът All-that-is-interesting предлага кратка галерия от снимки на най-интересните сламени гиганти. Вижте!  

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята