Франция ще инвестира $1 млрд. в ядрена енергетика

Политика за бисквитки

Френският президент Никола Саркози обяви, че Франция ще инвестира 1 млрд. евро в ядрена енергетика, въпреки повишената опасност след ядрената катастрофа в Япония, предава „Асошиейтед прес”.

"Няма смисъл от мораториум върху новите ядрени реактори. В момента няма алтернатива на ядрената енергия", коментира още той. Франция е по-зависима от ядрената енергия, отколкото всяка друга страна, тъй като по-голямата част от електроенергията в страната се осигурява от атомни реактори.

"Ще отделим един милиард долара за ядрена програма на бъдещето. Ще отделим значителни ресурси за подсилване на изследванията в сферата на ядрената безопасност", обеща Саркози.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци