Чехия излъга Гърция с 2:1

Чехия победи Гърция с 2:1 в мач от груповата фаза на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. Мачът бе втори за двата отбора от група „А” и се изигра на „Градския стадион” във Вроцлав,Полша.

Чехите започнаха по великолепен начин двубоя. За по-малко от десет минути те вкараха два гола. Първият падна още в третата минута. Той бе дело на Петър Ирачек. Второто попадение бе дело на Влацлав Пилаш в шестата минута.

Към 20-та минута на мача гърците успяха да се отърсят от първоначалния шок и създадоха няколко опасни положения. Чехите се прибраха в собственото поле, разчитайки на контраатаки. В 40-та минута Гърция се добра до гол, но той бе отменен заради засада.

Така приключи и полувремето с два гола преднина за отбора на Чехия.

Втората част започна с натиск на Гърция, който даде резултат в 53 минута.  Теофанис Гекас намали за 1:2, след грешка на чешкия вратар Петър Чех.

Голът окрили гърците, които се хвърлиха да търсят изравнителен гол, но до края на двубоя не съумяха да го сторят.

Така Чехия записа първите си три точки на Евро 2012 след кошмарната загуба от Русия с 1:4 на старта на първенството. Гърция има равен и загуба.

От 21:45 ч. започва двубоят между домакина Полаша и временният лидер в група „А” – Русия.