Германците са най-разтревожени от високите разходи за живот и миграцията

ЕС

Увеличаващите се разходи за живот и пристигащите мигранти са двете най-сериозни причини за безпокойство за германските граждани, показва публикувано проучване, цитирано от ДПА.

Инфлацията е най-големият страх на германците, като 57% от участниците в анкетата са изразили опасения, че цените ще продължават да растат, информира БТА.

"Статистиката ни сочи, че когато става въпрос за портфейла им, германците са особено чувствителни", коментира ръководителят на проучването Гриша Бровер-Рабинович.

Към 52% от анкетираните се тревожат, че наемите може да станат твърде високи - този въпрос е на трето място в списъка с причините за безпокойство за германците.

Въпреки това финансовите нагласи са се подобрили в сравнение с миналата година, като процентът на хората, изразили опасения във връзка с нарастващите разходи за живот и наеми, е намалял с осем пункта.

Междувременно въпросът за миграцията продължава да вълнува хората в Германия, като заема второ място в списъка с опасения.

Повече от половината от анкетираните - 56% - се безпокоят, че обществото и властите не са подготвени да се справят с числеността на бежанците, пристигащи в страната.

За целите на проучването в периода юли-август са анкетирани около 2400 души на възраст над 14 години. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“