Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Производителят на гуми Michelin затваря две фабрики във Франция
Френският производител на гуми Michelin ще затвори две фабрики във Франция, съобщава вестник La Tribune. Според изданието фабриките в западните общини Шоле (Бретан) и Ван (регион Пеи дьо ла Лоар), в които работят общо 1254 души, ще бъдат затворени „не по-късно от началото на 2026 г.“.
Управата цитира като причини „влошаване на конкурентоспособността“ на фона на присъствието на евтини гуми от Азия на пазара, нарастващата инфлация и високата цена на електроенергията във Франция. „Това решение беше неизбежно“, цитира La Tribune заместник-ръководителя на инженеринга на Michelin Пиер-Луи Дюбурдо. „Тези предприятия страдат от няколко години от широкомащабното навлизане на пазара на евтини продукти, внасяни от Азия“, казва той. Според него „електричеството е вторият най-голям разход след заплатите на служителите“. Вестникът отбелязва, че някои етапи от производството на гуми изискват енергоемко осигуряване.
Преди това германският автомобилен производител Volkswagen беше изправен пред икономически затруднения. На 28 октомври агенция DPA, позовавайки се на ръководителя на работническия съвет на Volkswagen Даниела Кавало, съобщи, че концернът планира да затвори три завода в Германия и да съкрати десетки хиляди работни места. Заводът в Оснабрюк, който наскоро загуби дългоочакваната допълнителна поръчка от Porsche, е изложен на особен риск. Цели отдели трябва да бъдат закрити или преместени в чужбина. Тези планове, според Кавало, засягат всички заводи на Volkswagen в Германия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Франция сменя Microsoft Windows с Linux на държавните компютри
Технологии |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |Неизвестно за известните: Между Мерилин Монро и Памела Андерсън - мъжът с IQ от 152 и начална заплата от 5 долара
Любопитно |Любомир Дацов: При инфлация от над 5 на сто влизаме в песимистичен сценарий за икономиката
Икономика |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.