Комунизъм в реклама на Sprite


Sprite представи в Израел нова, провокативна реклама, наречена “Sprite Revolution”. Сюжетът на филма пресъздава военен парад в комунистическа държава и жаден, строг диктатор, в който е вперил очи народът.

Смята се, че рекламата е пародия на диктатурата на Ким Йонг-ил в Северна Корея, отбелязват от advertising.chinasmack.com. Въпреки това, мнозина виждат в сюжета препратка към китайската революция.

Рекламата е част от израелската кампания на Sprite “Feel the Freshness”. Посланието е, че „Всеки има нужда от освежаване - дори най-суровите диктатори в света!”. Музиката в края е хип-хоп ремикс на парчето “Gonna Fly Now” на Бил Конти, което мнозина си спомнят от финала на филма „Роки”. Агенция: Publicis Israel.

Рекламата можете да видите тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Гърция започва доставки на газ за Украйна през България, Румъния и Молдова
Археологическа находка предоставя нови сведения за мобилността на неандерталците
80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб