Американски войник превъртя – изби 15 цивилни афганистанци

Американски войник превъртя – изби 15 цивилни афганистанци

Американски войник е убил поне 15 цивилни граждани, след като е открил огън срещу няколко къщи в село Алкозай в афганистанската провинция Кандахар, съобщи „Франс прес”

По първоначална информация войникът излязъл е базата си, влязъл в къща, в която убил 11 души, след което в друга застрелял петима. Според местен жител войникът посял смърт в три къщи.

Точният брой на загиналите все още не е ясен. Предполага се, че сред жертвите на стрелбата има жени и деца. Според американските военни власти, след като извършил убийствата, войникът се предал.

Командването на Международните сили за поддържане на сигурността (ISAF) на НАТО в Афганистан изрази съжаление за смъртта на цивилните и обеща да разследва инцидента в сътрудничество с афганистанските власти, съобщи БТА.

Трагедията се разигра в момент, в който антиамериканските настроения в Афганистан се засилват, отбелязва BBC. Миналия месец избухна скандал, след като се разбра, че американски войници по невнимание са изгорили копия на Корана във военна база в Кабул. Въпреки че Вашингтон се извини многократно, случаят предизвика протести и сблъсъци между демонстранти и силите за сигурност, при които загинаха поне 30 души, както и шест американски войници.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

За пореден път: Десетки хиляди на протест срещу правителството (ОБЗОР)
Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
На днешната дата, 11 декември. Международен ден на планините
Лоши навици, които ви карат да изглеждате непрофесионално на работа
Тръмп: САЩ са заловили петролен танкер край бреговете на Венецуела
Истанбул остава най-натовареният град в света по отношение на трафика
Renault продаде за 12 млн. евро близо 100 автомобила от специалната си колекция