Два труса стреснаха Северна Италия

Два труса стреснаха Северна Италия

Две земетресения стреснаха отново Северна Италия. Трусовете с магнитуд съответно 3,9 и 4,5 по Рихтер са регистрирани в района на Паданската равнина - равнината на р. По. По данни на Националния институт по геофизики и вулканология, епицентърът е бил на дълбочина около 30 км.

 Не се съобщава за жертви, пострадали и разрушения, но според Департамента по гражданска защита, подземните тласъци са почувствани отчетливо на обширна територия и са предизвикали масова паника сред населението.

 От 20 до 29 май жителите на областта Емилия Романия, заемаща смятаната по-рано за безопасна Паданска равнина преживяваха няколко силни труса с жертви и разрушения.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ЕК и ЕЦБ: България е готова за присъединяване към еврозоната от 1 януари догодина
Първи политически реакции от България и Европа след зелената светлина за еврозоната
Прогноза: Жилищата ще станат все по-недостъпни за българина
Заради изтичане на информация: Отлага се гласуването на доклада за напредъка на Северна Македония по пътя към ЕС
Премиерът: В режим на плавно въвеждане на еврото сме, трябва да има спокойствие и предвидимост
България очаква конвергентния доклад за еврозоната
Тръмп: Постигането на сделка със Си Дзинпин е изключително трудно
„Отвратителна мерзост“: Мъск разкритикува законопроект на Тръмп