Обама въвежда данъчни облекчения за стимулиране на бизнеса с технологии

Обама въвежда данъчни облекчения за стимулиране на бизнеса с технологии

Американският президент Барак Обама ще обяви въвеждането на нови данъчни облекчения за 100 млрд. долара в подкрепа на икономическото възстановяване на страната след рецесията, съобщава „Франс прес” .

Част от мерките предвиждат значителни данъчни преференции за корпоративните разходи, предназначени за научно-изследователска и развойна дейност, а също и за поощряване на компаниите, които развиват нови технологии.

Обама възнамерява официално да оповести стимулиращият пакет по време на предстоящата си визита в щатите Уисконсин и Охайо, които са сред най-засегнатите от кризата региони в САЩ.

Предвижда се допълнителният бюджетен дефицит, който ще се образува заради новите данъчни облекчения, да бъде запълнен от постъпленията от корпоративни данъци в други области, поясняват от администрацията на президента.

Новата програма за стимулиране на бизнеса няма да се разрасне до мащабите на предишната, за която бяха заделени 814 млрд. долара от бюджета, подчертават от администрацията на Обама.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Китайски гиганти даряват милиони след най-смъртоносния пожар в Хонконг от 1948 г. насам
The Wall Street Journal: Германия има 1200 страници таен план за война с Русия
Бойко Борисов: Бюджет 2026 ще бъде оттеглен и преработен
На фона на скандали и протести: Бюджетите на ДОО и Здравната каса минаха през комисия в НС
Премиерът за оттегления бюджет: Имаме достатъчно време през декември
Франция официално въвежда доброволна военна служба от следващото лято
Стрелба близо до Белия дом, двама военнослужещи от Националната гвардия са в критично състояние
Deepfake измамите: Най-скъпата заблуда в дигиталната ера