Топ 5 на туристическите тенденции през 2012 г.

ЕС

Начинът, по който пътуваме, винаги се променя. 2012 г. за пореден път доказа това. За да помогне на потребителите да се подготвят за дестинациите си през 2013 г. и да ги направи по-информирани, сайтът oyster.com състави списък на петте топ тенденции, които през тази година промениха света на пътуването. Според авторите му в последно време се наблюдава следното:

• Известни хора правят интериорния дизайн на хотели и апартаменти за настаняване. По-рано знаменитости и модни икони като Оскар де Ла Рента и Ралф Лорън се занимаваха с това. 2012 г. доказа, че тенденцията не отшумява. Напротив, утвърждава се. Тенис звездата Винъс Уилямс например направи дизайна на два президентски апартамента в хотел Intercontinental Маями. Освен това Лени Кравиц сътрудничи в изработването на дизайна за помещения в друг луксозен хотел в американския курорт – SLS Hotel South Beach.

• Таблети. Не само че са все по-често носен аксесоар от пътуващите, но и хотелският персонал ги използва. В хотелската верига Andaz например хората се регистрират чрез таблети, вместо да се редят на опашка на рецепцията. На други места в хотелските стаи са поставени таблети, от които гостите могат да си поръчат рум сървис или други услуги.

• Компактни хотели. Пространството се превръща във все по-голям лукс сред хотелските услуги в най-големите градове. Все повече се предлагат малки стаи с голямо легло и не много място за ходене в тях. Увеличават се местата за подслон с легла на два етажа.

• Край на продължителния застой в туристическите пътувания. В хода на икономическата криза много хора, особено американците, с години предпочитаха да останат у дома или не си купуваха полети до далечни дестинации като Европа например. Този период приключи. През 2012 г. в САЩ се наблюдава ръст на вътрешните и международни полети. Хората искат да почувстват, че икономиката и състоянието им се подобряват. Затова правят усилия да видят малко повече свят.

• Модата на пътуванията по кралски повод. Хиляди се отправиха към Лондон за Олимпийските игри тази година или за да видят с очите си празненствата по повод диамантения юбилей на кралица Елизабет Втора. Кралските сватби и тържества стават все по-интересни, независимо от типа на монархията. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове