Cisco предлага $5 млрд. за Skype

Cisco предлага $5 млрд. за Skype

Един от световните лидери в телекомуникациите - компанията Cisco направи официална оферта за покупка на водещия сервиз за IP-телефония Skype, съобщава TechCrunch като се позовава на анонимен източник.

Предложената от Cisco стартова цена е 5 млрд. oолара, която съотвества на публикувана по-рано оценка от ръководството на Skype.

През септември 2009 г. предишният притежател на Skype - интернет-аукционът eBay - продаде 70 процента от акциите на компаниите на група частни инвеститори и си запази 30-процентен пакет. Тогава цялата компания беше оценена на 2,75 млрд. долара. EBay придоби Skype през 2005 г. за 2,6 миллиарда.

Skype е най-големият и най-популярният сервиз за IP-телефония в света. Услугите му се ползват от над 500 млн. души в цял свят.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Тръмп: Възможно е да има разговори между Путин и Зеленски „сравнително скоро“, но те се мразят много
Галин Цоков: Догодина ще има STEM кабинети във всяко училище
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Британска военна академия, създадена от Чърчил, спира приема на студенти от Израел