Стачка блокира Великобритания утре

Политика за бисквитки

Британските власти предупредиха пътниците, които ще пристигнат на международните летища в страната на 30 юни за възможни забавяния при обслужването им и прегледите на документите. Наземният транспорт в страната също няма да работи с нормален график. Причината е планирана за утре стачка на стотици служители на митниците и имиграционните служби, съобщи BBC.

Около 600 000 държавни служители и учители на Острова ще протестират срещу планираните пенсионни реформи на местните власти, след които те ще трябва да работят по-дълго и да плащат повече на държавата. В 24-часовият, общонационален протест ще се включат университетски преподаватели, работници в градския транспорт, железниците и метрото, авиодиспечери и служители на пристанищата.

Хиляди деца в Уелс и Англия ще пропуснат училище. 3000 учебни заведения във Великобритания ще затворят врати заради масовия протест. 2200 образователни институции ще работят с намалено работно време.

В отговор на плановете за масов протест британският премиер Дейвид Камерън заяви, че мерките са „честни“ спрямо данъкоплатците и публичния сектор. Той подчерта, че по-малката част от профсъюзите в страната са решили да стачкуват.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години