Ford тества производство на части за автомобили от маслинови дървета
Всяка година маслиновите насаждения генерират 7 млн. тона отпадъци. Инженерите на Ford в Кьолн стартираха нов научноизследователски проект, в рамките на който проучват как тези хранителни отпадъци могат да се превърнат в суровина за производството на части за автомобили, се казва в прессъобщение на компанията, цитирано от Портала на българската индустрия industryinfo.bg.
Инженерите на Ford установяват, че получените части са трайни, и вярват, че проучването им ще доведе до създаването на по-леки части за автомобили, като при това се намалява делът на пластмасата, влагана в автомобилните части, и въглеродният им отпечатък. Проектът също така ще помогне на компанията да се приближи до постигането на целта ѝ да използва повече рециклирани и възобновяеми суровини в производството на своите автомобили.
В рамките на проекта COMPOlive са проведени тестове с цел да се демонстрира влиянието на използването на материали, изработени от рециклирани и възобновяеми суровини, в автомобилни части. За тестовете са използвани отпадъчни материали, доставени от маслинови насаждения в испанския регион Андалусия, който е най-големият производител на зехтин в света. Прототипът на част е съставен от 40% маслинови фибри и 60% рециклиран полипропилен. Субстанцията е нагрята и оформена като избраната част.
Това не е първото проучване в сферата на използването на устойчиви материали за Ford. Компанията създава първите в сектора седалки и облегалки от пяна, базирана на соя, и използва рециклирани материали като кофички за кисело мляко за производството на подложки за багажник и рециклирани пластмасови отпадъци от океана за скобите за кабелни снопове в някои от своите модели.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.