Qualcomm готов да инвестира в Arm, ако сделката с Nvidia пропадне

Qualcomm готов да инвестира в Arm, ако сделката с Nvidia пропадне

Qualcomm готов да инвестира в Arm, ако сделката с Nvidia пропадне

Американският технологичен гигант Qualcomm заяви, че е отворен към инвестициите в британския дизайнер на чипове Arm, ако продажбата на компанията на Nvidia за 40 млрд. долара бъде блокирана от регулаторите, предаде Си Ен Би Си, позовавайки се на британския в. „Телеграф“.

Главният изпълнителен директор на Qualcomm Кристиано Амон е заявил, че компанията му е готова да придобие дял в Arm ако настоящия и собственик SoftBank я направи публична компания, вместо да я продаде на Nvidia.

„Ако Arm има бъдеще като независима компания, ще откриете, че има много интерес за инвестиции от фирмите в екосистемата, включително от Qualcomm. Ако тя се отдели от SoftBank и се превърне в публично търгувана компания, смятам че възможностите са големи“, коментира той.

Говорител на Nvidia заяви пред Си Ен Би Си, че Arm има нужда от нещо по-голямо от борсов дебют, за да достигне пълния си потенциал. „Нашите технологии и тези на Qualcomm с допълват много добре. Ние бихме привествали помощта на Qualcomm за създаването на нови технологии и продукти за цялата екосистема Arm.“, коментира той.

Придобиването на Arm от Nvidia бе обявено през септември, като очакванията бяха сделката да бъде финализирана за 18 месеца. По информация на Блумбърг Qualcomm, заедно с Microsoft и Google, призовават регулаторите по света да не одобряват сделката. Опасенията са, че Nvidia може да ограничи използването на технологиите на Arm от други производители на чипове.

За да се случи, сделката трябва да бъде одобрена от Европейската комисия и регулатори на САЩ, Обединеното кралство и Китай.

Миналата седмица стана ясно, че Nvidia е подал заявка до китайските регулатори за защита на конкуренцията за одобрение на сделката. Нуждата от одобрение от Китай идва от това, че Arm има общо предприятие с с китайската компания за частни инвестиции Hopu Investments. Предприятието се нарича Arm China и е със седалище в Шанхай, което означава, че китайското финансово министерство и държавната администрация за регулиране на пазара (SAMR) имат право да разгледат сделката.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ