Австрия отказа посещение на турски министър

ЕС

Австрийските власти забраниха на турския министър на икономиката Нихат Зейбекчи да пристигне в страната, за да участва в мероприятията за първата годишнина от предотвратяването на т.нар. опит за преврат в Турция, съобщи Ройтерс.

"Мога да потвърдя, че министърът на външните работи Себастиан Курц наистина е забранил на турския министър на икономиката да влезе в страната", каза официален представител на австрийското външно министерство. По думите му събитието било планирано като много голямо и визитата на министъра представлява заплаха за обществения ред и за сигурността в Австрия.

По-рано външното министерство на Холандия заяви, че правителството смята за нежелателно посещението на турския вицепремиер Тургул Тюркеш за мероприятията по същия повод – годишнината от юлските събития. Холандските власти подчертаха, че е нежелано и посещението на други членове на турския кабинет, отбелязва РИА Новости.

През март, по време на кампанията за референдума в Турция, Германия и Холандия забраниха изявите на турски министри пред техни сънародници в двете страни. Анкара реагира бурно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо