Швеция регистрира най-високото ниво на безработица от пандемията насам

Job Мениджър

Швеция все още е в рецесия, а безработицата в страната е най-високата през последните 10 години, с изключение на периода на пандемията. Това съобщават от правителствената служба.

Безработицата сред хората на възраст между 15 и 74 години в момента е 8,3 %. Това е същият процент като през предходното тримесечие, през което се наблюдаваше леко увеличение на годишна база.

"Смята се, че рецесията е достигнала най-ниската си точка през тази година и се очаква икономиката да се възстанови в бъдеще. Безработицата остава висока, особено сред родените в чужбина", заявиха от службата.

Министърът на пазара на труда и интеграцията Йохан Першон отбелязва, че всеки, който е безработен, трябва да положи усилия и сам да си намери работа, "например като научи шведски език, получи образование и придобие знания за функционирането на шведското общество". В проектобюджета за 2024 г. правителството е отделило повече средства за професионално обучение.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?