9 хитри фрази, които обезоръжават грубите хора на мига

9 хитри фрази, които обезоръжават грубите хора на мига

Когато някой е груб с вас, не е трудно да отвърнете на удара. Ако обаче устоите на първоначалното си желание да заемете защитна позиция и да отговорите на нетактичните или неподходящи коментари, може и да се изненадате от това, което ще се случи.

Ето няколко фрази, които ще ви помогнат да се справите с грубите хора.

„Благодаря.“

Простичкото „Благодаря!“ е наистина магично. Ако отговорите на грубостта с него, ще покажете на другия, че не сте гневни. Неучтивостта и гневът са признаци на незрялост. Вашият учтив отговор означава, че вие признавате грубостта на другия и не й позволявате да ви засегне.

„Оценявам гледната ти точка.“

Тази фраза означава, че сте склонни да продължите разговора, ако човекът отсреща се отнася с вас с уважение и се съобразява с чувствата ви. Ако тази тактика не проработи и събеседникът ви продължи да е груб и неуважителен, използвайте следващия съвет.

„Най-добре да прекратим този разговор още сега.“

Ако имате чувството, че сте напът да избухнете или по-лошо – да се сбиете с някого – просто прекратете разговора. По този начин няма да съжалявате за думите, изречени в разгорещения момент. Пък и следващият път вашият събеседник ще се замисли, преди да изрече нещо обидно.

„Защо ми казваш това? Какво се надяваш да постигнеш?“

Тези въпроси са особено ефективни в ситуации, в които някой се опитва да ви постави в неудобна позиция или да ви раздразни. Ако отговорите на грубия човек по спокоен и уверен начин, той ще се обърка. Благодарение на тази фраза ще можете да превърнете всеки разговор в нормален диалог, посветен на противоречиви гледни точки.

„Тези думи нараняват чувствата ми.“

Кажете директно на другия какво точно не харесвате в думите му, че те нараняват чувствата ви. По този начин ще се предпазите от груби и неподходящи коментари за в бъдеще.

„Прав/а си.“

На повечето хора им е трудно да приемат нечия чужда гледна точка. Ако обаче смятате, че има известна истина в думите на събеседника ви, кажете му го. По този начин ще съкратите диалога и дискусията ви няма да се превърне в аргумент.

„Винаги говориш негативни неща. Харесва ли ти да си груб/а?“

Много често грубите хора просто не осъзнават, че казват нещо неприятно. Когато изразите своето неодобрение обаче, вие ще ги окуражите да помислят за постъпките си за в бъдеще.

„Обичам те.“

Тази фраза може да бъде приложена само в определени ситуации, при които ваш любим човек внезапно е изпаднал в лошо настроение и е решил да си го изкара на вас. Припомнете на семейството си, че го обичате. Ще се изненадате от това колко бързо ще променят своето негативно отношение към вас, а разговорът ще стане по-позитивен.

Смейте се.

Когато отговорите с искрен смях на нечия грубост, определено ще поставите другия човек на мястото му. Това е реакция, която човекът отсреща въобще не може да предскаже. В най-лошия случай той ще си тръгне набързо. В най-добрия – ще осъзнае абсурдността на поведението си и ще ви се извини.

Източник: BrightSide

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?