Решено: Цигарите поскъпват

Общество

Специфичният акциз на цигарите се увеличава от 70 лв. на 101 лв. на 1000 къса, реши парламентът, който прие на второ четене текстове от промените в Закона за акцизите и данъчните складове.

С измененията се променя съотношението между специфичния и пропорционалния акциз за цигарите, като от 1 януари 2017 г. пропорционалният акциз ще бъде 27 процента от продажната цена, а от 1 януари 2018 г. - 28 процента от продажната цена. Целта е до 2018 г. да бъдат достигнати минималните нива на облагане за Европейския съюз.

Размерът на акциза не трябва да е по-малък от 168 лева за 1000 къса от 1 януари 2017 г. и не по-малък от 177 лева за 1000 къса от 1 януари 2018 г.,записаха депутатите. В момента размерът на акциза е не по-малък от 161 лева за 1000 къса.

Така след промените от 1 януари цената на кутия цигари ще се покачи средно с 20-30 ст.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?