Връчват за 16–ти път Голямата годишна награда за журналистика „Константин Кирил Философ“

Manager News

Българската асоциация на регионалните медии /БАРМ/  ще връчи за 16-ти път годишната Голяма награда „Константин Кирил Философ“ на журналист с високо професионално майсторство и гражданска позиция, спечелил конкурса на организацията. Церемонията и обявяването на носителя на приза ще се състои утре, в Казанлък. Домакини на форума са кметът на града Галина Стоянова и вестник „Искра“, който навършва 95 години. Иван Бунков, председател на Управителния съвет на БАРМ заяви, че колегите му от цялата страна ще се съберат в Центъра на България не само да празнуват, но и да покажат, че въпреки всички трудности и изпитания, които им поднася времето днес, те са живи, несломими и се развиват.

29 вестника са обединени в асоциацията. По-голяма част от тях са информационни всекидневници с разнородна читателска аудитория. Изданията отдавна са преодолели географските граници на областите, защото всички имат и модерни информационни сайтове, които се четат и извън пределите на страната. По този начин те заличиха разликата между национална и регионална медия. А на местния пазар регионалните издания са със силно доминиращ характер и се търсят като истинско лекарство срещу фалшивите новини, твърди Бунков. Ето защо пътят им на развитие е отворен. Те ще стават все по-необходими на читателите със своята коректност, точност и задълбоченост.

БАРМ е учредена на 11 май 2002 година като сдружение с идеална цел, за да защитава и популяризира дейността на своите членове. Работи за утвърждаване на свободата на словото и за развитието на журналистиката във всички региони на страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Четири правила за контрол на емоциите от школата на стоиците
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
"Файненшъл таймс": Петролният пазар е пред повратна точка пред силно повишение на цените
След кризисния в Смолян: Няма бедстващи хора, застрашени сгради и хотели в Пампорово от свлачището
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.
Италианският град Ливорно въвежда глоби за непочистена урина от домашни любимци
КНСБ пусна първия в Европа синдикален AI, който ще отговаря на въпроси за доходите
След видео: Милиардери от Ню Йорк негодуват срещу кмета и данъка за свръхбогатите