Жена с джип прегази полицай в Пловдив

Общество

36-годишен полицейски служител от звено „Пътна полиция“ е загинал на място, след като е бил блъснат от джип в Пловдив. Това съобщи за „Фокус“ говорителят на Областната дирекция на МВР.

Инцидентът е станал минути след 16:00 часа на бул. „Санкт Петербург“ в града. На мястото на инцидента са пристигнали полицейски патрули и линейка, районът е отцепен.

По първоначални данни полицаят е подал сигнал на автомобил, движещ се по булеварда, да спре, но следващата кола не е успяла да намали своевременно скоростта. Джипът се е отклонил, за да избегне катастрофа, но блъска и убива на място полицейския служител.

Загиналият е 36-годишен пътен полицай, баща на две деца.

В парк Лаута днес се провежда Народен събор Пловдив, където участват изпълнители от цялата страна, а посетителите са десетки хиляди. Загиналият служител на реда най-вероятно е бил част от дежурния екип, грижещ се за нормализирането на трафика в района, съобщи Дарик.

Заради инцидента Народният събор е прекратен. „Прекратяваме събора, такова е решението на организаторите", казаха от пресцентъра на пловдивската община.

Тази вечер трябваше ансамбъл „Родопа" със 101 каба гайди и Валя Балканска да изнесат гала концерт, а утре тържествата да продължат. „Изказваме съболезнования на семейството на загиналия полицай", каза кметът на пловдивския район „Тракия" Костадин Димитров.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Фейсбук се срина за 40 минути
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
SpaceX на Илон Мъск набира 75 млрд. долара преди най-голямото листване на борсата в света
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано