Президентът е на посещение в Хърватия

Общество

В Хърватия президентът Росен Плевнелиев ще участва в Международния форум "Адриатическо, Балтийско и Черно море" по покана на президента Колинда Грабар-Китарович. Форумът ще се проведе в Дубровник под мотото "Укрепване на Европа - Свързване на Севера и Юга". Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

В рамките на форума президентът ще участва в кръгла маса, посветена на регионалното сътрудничество, заедно с държавните глави на Литва, Полша, Словения, Унгария и Хърватия. Разговорите по време на посещението ще бъдат посветени на бъдещите проекти в сферата на енергетиката, транспорта, дигиталните комуникации и икономическия напредък в Централна и Източна Европа. 

За по-късно през деня е предвидена среща на държавния глава със заместник-помощник държавния секретар за Централна и Източна Европа на САЩ Хойт Брайън Ий. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 20 до 26 юли: Идеите се превръщат в действия
Пеканов: България няма финансова възможност за нова помощ за Украйна, приоритет са мирът и дипломацията
Искате високоефективен екип с по-малко драма? Има няколко действия, които може да предприемете като лидер
На днешната дата, 20 юли. Илинден
Мондиалът не оправда икономическите очаквания на Мексико
Проданов: Въпреки тежката финансова ситуация увеличаваме както пенсиите, така и заплатите
Новата седмица започва с дъждове, гръмотевици и градушки
Велислава Петрова: ЕС и НАТО са най-благоприятната среда за защита на интересите на България