ТРАЙНА//// Променете мисленето си, за да работите по-добре от разстояние
Какво е необходимо, за да бъде работата от разстояние успешна? Както за служителите, така и за предприемачите добрата технологична настройка и относително свободното пространство за разсейване със сигурност са от съществено значение. Важни са и техниките за предпазване на безкрайните обаждания в Zoom от унищожаване на вашата производителност. Съвременният подход към управлението, който се фокусира върху това, което хората произвеждат, а по-скоро как и кога го произвеждат, също помага.
Но дори и с тези основи, някои хора процъфтяват при работата от разстояние, докато други се борят с него. Защо става така? Естеството на работата на екипа очевидно има нещо общо с това (експертите казват, че иновациите са по-трудни от разстояние, бел. авт.), както и индивидуалната личност.
Но според данните от ново проучване от университета в Кеймбридж, наскоро публикувано в Human-Computer Interaction, има друг скрит фактор, който е от съществено значение за успеха на дистанционната работа - правилното мислене.
Има около милион проучвания относно отдалечената работа и те често си противоречат по отношение на предимствата и недостатъците й. Тогава на кое от тези проучвания трябва да вярват бизнес лидерите? Отговорът, според това ново изследване, е може би на всички.
Вместо да установи, че дистанционната работа винаги е добра или винаги лоша, екипът откри, че мисленето има огромно значение, когато става въпрос за успех на отдалечената работа. Какъв е този вълшебен начин на мислене, който прави отдалечените работници успешни? Нищо по-особено от това просто да вярвате, че работата от разстояние не е фиксирано предпочитание или личностна черта, а умение, което можете да развиете.
Някои изследвания показват, че децата обикновено се справят по-добре в училище, ако имат нагласа за растеж. Това означава, че учениците, които смятат, че могат да подобрят представянето си с упорита работа, са по-издръжливи и по-успешни от онези, които смятат, че представянето се свежда предимно до вроден талант.
Когато екипът на Кеймбридж анкетира 113 швейцарски работници, те откриха, че същата основна идея важи и за отдалечената работа – тези, които имат "нагласа за растеж" за работа от разстояние, се справят по-добре.
"Фундаменталните вярвания за естеството на дистанционната работа, както са уловени в мисленето на работниците относно това дали отдалечената работа е способност, която може да се научи или която хората просто притежават или не, са свързани с емоциите и в крайна сметка възприеманата производителност по време на отдалечена работа", показва проучването.
Накратко, за да процъфтяваш като работиш от вкъщи, обикновено помага да мислиш за дистанционната работа като умение за усъвършенстване, а не като талант или предпочитание, което имаш или не. Различните нагласи на хората по този въпрос вероятно водят до някакво обяснение на противоречията между проучванията за ефектите от отдалечаването.
Това е добра новина както за шефовете, които искат да помогнат на екипите си да се справят добре с работните си задължения от разстояние, така и за работниците, притеснени, че просто не са предназначени за дистанционна работа.
И в двата случая правилната намеса може да бъде просто да уверите своя екип (или себе си), че намирането на най-добрите структури, инструменти и работни процеси за отдалечена работа е процес за всеки. Тази промяна на мисленето трябва да помогне на вас и вашия екип по-лесно да преодолеете трудностите, които все пак възникват.
Източник: Джесика Стилман за Inc.com
Превод и редакция: Нели Тодорова
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.