Китайски смартфони в САЩ изпращат данни към Китай

Китайски смартфони в САЩ изпращат данни към Китай

Част от китайските смартфони, работещи на територията а САЩ, са снабдени с бекдор, който позволява  на всеки 72 часа текстовите съобщения да бъдат изпращани към китайски сървъри, съобщава Ню Йорк таймс.

По данни на вестника американските специалисти в областта на безопасността наскоро са открили софтуер в смартфоните с Android, който проследява движението на потребителя, на кого звъни, какви съобщения изпраща. Властите не са сигурни дали данните се използват за маркетингови цели или са опит на китайското разузнаване да събира информация.

Компанията Kryptowire, открила слабото място в смартфоните, смята, че софтуерът предава съдържанието на текстовите съобщения, списъците с телефонни номера, данните за времето на позвъняване, геолокацията на потребителя и друга информация на китайски сървър, без потребителите да знаят, че имат бекдор на телефоните си.

През юли бе съобщено, че китайски хакери са получили достъп до 10 млн. устройства с Android.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец