Шефът на Ford за Северна Америка напуска заради неподходящо поведение
Президентът на Ford Motor Co. за Северна Америка Радж Найр напуска компанията незабавно, след като вътрешно разследване е установило негови действия, "несъвместими с правилата за поведение във Ford", съобщава BBC News.
От Ford не посочват защо разследването е било започнато или какво е разкрило. Найр обаче заявява в изявление, че "искрено съжалява".
Главният изпълнителен директор на компанията Джим Хакет коментира, че решението е било взето след задълбочен анализ и внимателно обмисляне. "Ford е дълбоко отдадена да предоставя и подхранва безопасна и изпълнена с уважение култура и ние очакваме нашите лидери напълно да спазват тези ценности", казва той в изявление.
Найр е президент на Ford за Северна Америка от 1-ви юли. Преди това бе мениджър глобално продуктово развитие и главен технически директор. В отговора си казва: "Искрено съжалявам, че имаше примери, в които не съм показал поведение, което отговаря на принципите, които компанията и аз винаги сме споделяли". "Продължавам да имам дълбока вяра в хората на Ford Motor Company и им пожелавам продължителен успех в бъдеще", продължава той.
Би Би Си припомня, че през август 2017 г. Ford сключи мултимилионно споразумение след разследване от американската комисия за равни работни възможности по обвинения в сексуален и расов тормоз в две от фабриките й в Чикаго.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компанията ви има втора репутация: тази, която AI показва на купувачите
Маркетинг |Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
На днешната дата |Асоциацията на индустрията: Промишлеността в Германия губи около 15 000 работни места всеки месец
Икономика |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Най-голямата ракета в света за мисии до Луната и Марс, стартира в нов тестов полет
Свят |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.