Берлускони ще се кандидатира за премиер на Италия догодина

Политика за бисквитки

Силвио Берлускони ще се кандидатира на предстоящите парламентарни избори в Италия догодина, информира „Дарик“. Новината, че бившият министър-председател отново ще се впусне в политиката, дойде от лидера на неговата партия.

"Да, Берлускони е кандидатът за (министър-председател)", заяви председателят на групата на десноцентристката партия "Народ на свободата" в Камарата на депутатите на италианския парламент Фабрицио Чикито. Стана ясно, че отпадат първичните избори за това, кой да е кандидатът за премиерският пост на партията.

Безспорно 75-годишният милиардер е доминираща фигура в италианската политика през последните 20 години.Той е водач на десноцентристката формация, изградена изцяло около него. Берлускони остана на заден план, откакто подаде оставка от премиерския пост миналата година на фона на тежкото финансово положение на Италия. От трета икономика в еврозоната, сега страната е застрашена да последва гръцкия сценарий.

Според местни проучвания на общественото мнение партия "Народ на свободата" ще има чувствително по-висок резултат на изборите догодина, ако бъде водена от своя основател и председател.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната