Actavis купува Forest Labs за $25 млрд.

Икономика

Вторият по големина производител на лекарства в света Actavis купува Forest Laboratories за близо 25 млрд. долара, съобщава Би Би Си. Това е най-голямата покупка, правена от Actavis досега. Американската Forest произвежда брандирани лекарства като Namenda, което лекува Алцхаймер, и хапчетата за кръвно Bystolic.

Акциите на Forest поскъпнаха с почти 30%, след като сделката бе обявена. Цената на тези на Actavis, в която е инвеститор милиардерът Карл Айкан, се повиши с 5%.

През последните три години базираната в Дъблин Actavis вложи милиарди долари в изкупуването на конкурентни компании за производство на лекарства и в разширяване на продуктовата си гама. Очаква се придобиването на Forest да й спести разходи от над 1 млрд. долара.

Предвижда се, че новата, комбинирана компания ще реализира годишни приходи от над 15 млрд. долара през 2015 г.  Шефът на Actavis Пол Бисаро ще я оглави. Той определи сливането като „финансово и търговски примамлива” транзакция. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес