Financial Times: Възстановяването на Еврозоната надмина всички очаквания

Financial Times: Възстановяването на Еврозоната надмина всички очаквания

Възстановяването на Еврозоната надмина всички очаквания в края на миналата година, като усили надеждите, че кризата в региона е свършила. Дори най-лошо засегнатите от кризата южни региони показват изненадващо силен растеж, пише Financial Times, цитиран от Фокус.

Борсовите индекси се покачиха, след като в петък стана ясно, че икономиката на блока отбелязва растеж в размер на 0.3%, при очаквани 0.1%. При това пазарите са засегнати от политическите безредици в Италия.

Възраждането на увереността в икономиките на еврозоната предполага процес на оздравяване, който започна с обещанието на президента на ЕЦБ Марио Драги „да прави всичко възможно” за запазване на стабилността на еврото.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Полша спря търговски трафик за 25 млрд. евро между ЕС и Китай със затварянето на границата с Беларус
Създайте дома на мечтите си: Елегантност и функционалност в перфектен баланс
Астрономи откриха неизвестна досега квазилуна близо до Земята
Имението на прочутия режисьор Дейвид Линч в Холивуд се продава за 15 милиона долара
ЕС планира да ускори спирането на вноса на руски втечнен природен газ заради натиска на Тръмп
Времето: Хладно утро, но през деня температурите ще достигнат до 28 градуса
Владимир Колев, Kлeт Бългapия: Класната стая на бъдещето ще бъде по-гъвкава и динамична