McKinsey вещае световна война за таланти към 2020 г.

Икономика

Въпреки твърденията на мнозина, че висшето образование ще става все по-лоша инвестиция, ново изследване от американските експерти на McKinsey гласи противното. Според него една от най-големите тенденции на пазара на труда в идното десетилетие ще бъде липсата на висококвалифицирани висшисти. В този смисъл към 2020 г. във всички от развитите икономики може да настъпи луда война за таланти, коментира Business Insider.

Една подобна „война” в световен план би означавала, че ще има недостиг на около 18 милиона квалифицирани кадри с добри умения в най-богатите икономики. Талантите ще бъдат недостатъчно, за да отговорят на същинските нужди на бизнеса. Твърде много млади хора ще имат само средно, професионално образование, прогнозират експертите. 

От McKinsey смятат, че в развитите нации на планетата към 2020 г. ще има 10% недостиг на висококвалифицирани кадри, 11% ръст на служителите и работници със средно образование и едва 1% нужда от нискоквалифицирани хора.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия