Наемите на офиси ще се стабилизират

Икономика

Икономиката отчита растеж, макар и с минимален темп, през 2013 г. Търсенето на офис площи обаче, както и наемите им, все още остават под нивата, които се наблюдаваха преди кризата. През 2013-а леко се повишава търсенето на офиси.

Нашите наблюдения са, че наемателите на офис площи сега са в две основни категории. Едните са големи международни компании, които търсят съвременен, модерен и ефективен офис, който да задоволява нарастващите потребности на обитателите му. Изискванията на този тип наематели се повишават и стават по-разнообразни, като например изграждане на трета зона в офиса – за релакс и забавления, както и лесно достъпна и комуникативна локация. Вторият тип наематели са малки компании с ограничен бюджет, за които определяща е цената, а дългосрочният период на наемане не е приоритетен фактор.

През 2014 г. очакваме относително стабилизиране на наемните нива на офисния пазар. На шестия Конгрес по фасилити мениджмънт, проведен в края на ноември във Виена, беше отчетен и засилен интерес на чуждестранните инвеститори към източноевропейските страни, който ще продължи да се увеличава през новата година. За нас приоритет през следващата година ще бъде поддържането на нивата на постоянна заетост както на офисите, така и на конферентните зали. Важна стъпка в задоволяване потребностите на наемателите и запазване на тяхното доверие е разширяване на портфолиото от услуги, включени в пакетното управление на бизнес сгради.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
КФН: Системата „Бонус-Малус“ влиза в сила от днес
Колко трябва да говорите на работното място?
Песков: Посещението на шефа на ЦРУ в Москва е свързано с контакти между спецслужбите
Главният изпълнителен директор на Volkswagen пред служители: Поцесът на намаляване на разходите не е приключил
Бил Гейтс предупреждава, че няма план за „катастрофите“, които изкуственият интелект ще причини
Инвестиционният фонд Vanguard купува AI платформата Altruist
На днешната дата, 27 август. Рождениците днес