Столична община получава 50 млн. евро безвъзмездно за модерен транспорт

Икономика

Кметът на Столичната община Йорданка Фандъкова и зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова ще подпишат утре договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по проект “Интегриран столичен градски транспорт” в присъствието на министъра на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев.

   Проектът ще се реализира в рамките на приоритетна ос 1 „Устойчиво и интегрирано градско развитие”, операция 1,5 „Системи за устойчив градски транспорт” по Оперативна програма „Регионално развитие” 2007-2013 г.

Общата му стойност е 62 млн. евро, от които 50 млн. евро са безвъзмездна финансова помощ.

С парите ще бъдат закупени 50 нови тролейбуса, ще се ремонтира трамвайната линия по бул. „България” и ще се изгради нова такава от Семинарията до Дървеница. Също така ще бъдат инсталирани 600 електронни информационни табла и интелигентна транспортна система, която да дава приоритет на превозните средства на градския транспорт.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Сенатът на САЩ прие резолюция за прекратяване на войната с Иран