Бизнес
Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Финансовият министър: Искът на Оманския фонд е неоснователен
Бизнес
Обновена 13:00ч., 27.10.2015
Искът на Оманския фонд, акционер в Корпоративна търговска банка, към българската държава е неоснователен, коментира пред журналисти днес в Министерски съвет министърът на финансите Владислав Горанов.
„Наели сме адвокати за защита на тази позиция, имаме капацитет и опит в подобен вид дела и не сме притеснени”, добави той.
Оманският фонд иска компенсация от най-малко 150 милиона евро за щети от фалита на КТБ. От SGRF твърдят, че България е нарушила ключови принципи за равнопоставеност и защита на инвеститорите по начина, по който е реагирала на колапса на банката.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Силен вятър от запад носи дъжд и захлаждане
България |Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Автомобили |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Времето: Силен вятър от запад носи дъжд и захлаждане
България |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Финанси | Advertorial |Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.